Komunikacja jako czynnik konstruujący świat
 Michał Wendland

Serdecznie zapraszamy 25 i 26 października do Wrocławia na Trzecią Międzynarodową Konferencję: CYFRYZACJA EDUKACJI NA UCZELNIACH PRZYRODNICZYCH, organizowaną wspólnie przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Narodowy Uniwersytet Przyrodniczy Ukrainy w Kijowie.

Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest KOMUNIKACJA w e-edukacji. Michał Wendland, doktor filozofii i komunikolog, w stwierdzeniu „Komunikacja jako czynnik konstruujący świat” skupia się na jego czysto ludzkim aspekcie. Spoglądając z różnych perspektyw na proces przekazywania i odbierania informacji, także w odniesieniu do nowych technologii, zauważamy ich wielowymiarowy charakter, który determinuje wiele pytań. Jak komunikować aby się skomunikować? Czy cyfrowi tubylcy i abnegaci komunikują się ze sobą? Jak nowe technologie komunikacyjno-informacyjne mogą wesprzeć zarządzanie procesem nauczania? Czy komunikacja traci a może zyskuje w obliczu ICT? Jak komunikacja wpływa na jakość i efektywność kształcenia? Czy wybuchła rewolucja wizualna? Czy urzeka nas wizualizacja danych? Czy modalność wizualna wkracza czy już na dobre wkroczyła na wyższe uczelnie? Dlaczego ważna jest komunikacja i relacje międzyludzkie w procesie kształcenia zarówno tradycyjnym i na odległość?

W czasie konferencji wątek komunikacji będzie realizowany równolegle w dwóch blokach tematycznych: technologicznym i humanistycznym. Podobnie jak w latach ubiegłych, konferencji towarzyszyć będą warsztaty, a studentów dodatkowo zachęcamy do udziału w sesji posterowej oraz konkursie graficznym.

Na październikowym spotkaniu mile będzie nam ugościć zarówno doświadczonych dydaktyków, jak i adeptów e-edukacji każdego poziomu szkolnictwa, studentów oraz przedstawicieli biznesu.

 

Zapraszamy do Wrocławia!

Organizatorzy:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
i Narodowy Uniwersytet Przyrodniczy Ukrainy w Kijowie
 

          UPWr_pl-org.png                 nubip-logo-en-org.png